Thank you to everyone who entered the Faber-Castell attempt to smash the Guinness World Record for the

'Largest colouring competition in the world'.

We received over 21,000 entries which is amazing.

The team at Guinness World Records are checking our entries and we are awaiting their confirmation.

We are happy to announce the 250 winners who will be receiving their Faber-Castell prize packs soon.

The 3 major prize winners have been advised and we are sure that they will enjoy their trips to the Gold Coast of Australia.

 

Thank you all again who entered and stay tuned into 'faber-castell.co.nz' for more exciting new products and competitions coming soon.

 

 
 
 

Isaac Sushames  -  Titahi Bay  -  WELLINGTON  -  Age 13

 
 
 

Jesse Eichmann  -  Devonport  -  AUCKLAND  -  Age 14

 
 
 

Hennessy Kear  -  RAGLAN  -  Age 14

 
 

Ages 5 & under WINNERS

 

Bianca Chait - Lyall Bay

Jasmine Leatherby - Okato

Shana Flett - Papakura

Loseli Naniseni - Templeton

Sarah Elwood - Templeton

Charlotte Thrussell - Papakura

Max Koschany - Fairview

Janae Laing - Ashhurst

Nicola McGuigan - Mairangi Bay

Eisie Leggett - Alexandra

Lucy Eden - Half Moon Bay

Narin Lee - East Tamaki

Brooke Hughes - Sumner

Isaiah Ramsay - Manurewa

Blake Short - Waiuku

Andrew Samuels - Pt Chevalier

Austin Roberts - Waiuku

Taylor Horo - Rahotu

Skye Hardwidge - Dinsdale

Maia McKenna - Feilding

Joshua Barnett - Pukekohe

Liam Boyiss - Pukekohe

Dian Kun Yin - New Lynn

Lachian Mackay - Pukekohe

Blake Irwin - Pukekohe

Ella Helms - Pukekohe

Ethan Jacob - Wainuiomata

El Wilkinson - Waipukurau

Riley Hutchunson-Smith - Darfield

Keren Zhang - Whangaparaoa

 

 

 

Age 6 WINNERS

 

Felix Halford - Christchurch

Tia Sarak Lakhaney - Hillcrest

Ocean Joy Koopu - Tauranga

Bronte Welsh - Greenhithe

Orlando Casey - Alfriston

Hugh Oyanagi - Rotorua

Rebecca Jacob - Flat Bush

Lacas Schnuriger - Glenfield

Kimiya Byrne - Wanaka

Celine Mason - Huntington

Zoe Rose Hodson - Albany

Mikayla Phillips - Templeton

Tayla Maikuku - Templeton

Seren Rix - Tawa

Lina Imai - Auckland

Jessica White - Havelock North

Charlotte Painter - Lower Hutt

Troy Baroutsos - Hamilton

Zainab Hameedi - Mt Roskill

Michelle Stone - Palmerston North

Sua Kim - Parnell

Braydan Akuhata - Whakatane

Olivia Hills - Blenheim

Kiesya Liew - Dannemora

Titania Finau - Mangere

Christina Pirie - Hastings

Oceanah Bellamy Davis - Levin

Holly Flyger - Gisborne

Mason Hammond - Thames

Maddy Sangster - Pakuranga  

 

Age 7 WINNERS

 

Tylah Tremayne - Hamilton

Hamish Watson - Nelson

Paris Taylor - Palmerston North

Gracie Haywood - Oamaru

Georgia Dresner - Omokoroa Point

Addison Cockroft - Taradale

Belle Chang - Taradale

Jode Houston - Hamilton

James Sim - Bucklands Beach

Stella Caulton - Dunedin

Alisha Falloon - St Martins

Victoria Knuckey - Hamilton

Ashley Sutherland - Blenheim

Amy Jane Englback - Browns Bay

Amelia Dear - Havelock North

Murphy Scott - Dunedin

Melissa Eden Weinberg - Rotorua

Tazma Martin - Sockburn

Briar Horan - Whangarei

Nico Mortimer - Browns Bay

Ella Grace Jackson - Rototuna

Kaylee Hill - Rolleston

Paige Tregonning - Hastings

Leeroy Sandilands - Ruakaka

Nakaea O'Connell - Papatoetoe

Aniwanwa Koroheke - Ngaruawahai

James McKinley-Blake - Napier

Avrelius openshaw-Klenner - New Plymouth

Brooke Robinson - Remuera

Jacky Jones - Browns Bay

Paris Harrop-Hemara - Stokes Valley

Nathan Marshall - Beachlands

Connor Draper-Smith - Murrays bay

Grace Lee - Mairangi Bay

Laura Hann - Darfield

Becky Ngan - Churton Park

Joseph Jongkind - Whangarei

Jacob Teller - Dannevirke

Liam Potts - Pukekohe

Tiamoana Tuhakaraina - Matamata

 

Age 8 WINNERS

 

Tomairangi Taiepa - New Brighton

Blake Forster - Pukekohe

Ben Bowie - Remuera

Clark Veal - Thames

Catherine Bullock - Brooklyn

Safiya Hunter - Oamaru

Jessy Berman - Glendowie

Angela Choi - Hauraki

Carys Lexi Chalmers - Waitakere

Stella Ngaronga Priest - Whitby

Henry Batchem - Ellerslie

Isidora Carrasco Trigo - Titirangi

Madison Fuller - Tauranga

Samantha Smith - Greenlane

Sharaheel Saheel - Mangere

Libby McChlery - Gore

Casety Roberts - Wanganui

Kaitlyn Ridler - Pokeno

Emily Foot Holden - Cashmere

Naylah Tarei - Whakatane

Katy Good - Waiuku

Sitiveni Tongotongo - Mangere

Caitlin Harrison - Christchurch

Hamish Patel - Otorahanga

Asher Gibson - Ngaruawahai

Ella Cleaver - Invercargill

Imogen Logan - Tauranga

Amber Duthie - Feilding

Emily Sexton - Howick

Amanda D'Souza - Auckland

 
 

Age 9 WINNERS

 

Mikhayla Ritter - Feilding

Arishma Anjati Prakash - Papatoetoe

Jazmin Dalton - Thames

Ella Higgins - Cambridge

Devon Gamble - Dunedin

Lexie Heaphy - Havelock North

Briar Rohre Scandrett - St Albans

Lily Anne Tolchard - Rolleston

Angel Woodcock-Puppyn - Hamilton

Beatrice Bassett-Burr - Waterloo

Maya Halford - Christchurch

Annabelle Hammett - Papanui

Jessica Swamy - Puhinui

Willow Mobberley - Thames

Thilini Sandanayake - Epsom

Sate Dobbs - Palmerston North

Moiralisa Ainuu-Aneru - Highland Park

Sofiya Bharuchi - Greenlane

Caitlin Hall - Hamilton

Hunter Freind - Waikanae Beach

Joshua Greener - Lower Hutt

Connor Joyce - Cambridge

Kieran Elcombe - Albany

Sophie Dyball - Howick

Sarah Harp - Haitaitai

Kelsey McColgan - Paraparaumu

Adithi Rathnayake - Glen Eden

Zoe Mercer - Remuera

Madeleine Archer - Papakura

Jennifer Briely - Orewa

 

Age 10 WINNERS

 

Braden Thomas - Pengaroa

Kate-lyn Edser - Stratford

Cansu Kokcu - Newmarket

Emma Weir - Te Kopuru

Katherine Handley - Takapuna

Anna Wilson-Devlin - Oamaru

Julie Yi - Mt Roskell

Amy Walker - Hamilton

Gu-Young Oh - Epsom

Victoria Penitaui - Mt Wellington

Alyssa Lovejoy - Haumoana

Eric Hale - Nelson

Aimee Killgour - Ashhurst

Tia Reyland - Wanganui

Gregory McKenna - Wanganui

Suliasi Aholelei - Pt England

Sachi Yamamoto - Mt Roskill

Heyley Sephton - Manurewa

Meesha Ross - Te Aroha

Kaleb Rowson - Cambridge

Todd Hughes - Whangarei

Jacob Dykshoorn - Otorohanga

Etin Mareko - Te Atatu

Tayla Love - Ashburton

Molly Floyd - Nelson

Thomas Smith - Dunedin

Phoenix Dingle - Stokes Valley

Hailey Anne Sinkinson - Feilding

Logan Ngan - Churton Park

Alex Nightingale - Wanganui

 

Age 11 WINNERS

 

Ben Karkash - Avonhead

Pamudi Muthugalage - Fairfield

Elise Robson - Invercargill

Brydie Keenan - Hokitika

Rae Cruz - Mangere

Petra Kay - Rangiora

Madeline Willis - Timaru

Sabina East - Tuapiri

Olivia Hutton - Christchurch

Lucy Worsnop - Devonport

 

Age 12 WINNERS

 

Mariel Landingin - Mount Albert

Flynn Jackson - Waipukurau

Jahna Walls - Lincoln

Lydia Roberts - Waikanae

Hunter Rose Lewis - Papamoa

Ellen Sands - Rotorua

Sonna Narayanan - Howick

Ashleigh Salmons - Galatea

Thomas Muir - Dunedin

Madison Hill - St Albans

Jack Wylie - Tuatapere

Melissa Chu-Fong - Churton Park

Dekhanee Lam-Sam - Papatoetoe

Yumi Sato - Papakowhai

Quinn Barclay - Oamaru

Pianika Taylor - Dinsdale

Laura Yate - Blenheim

Mitchell Lamb - Cambridge

Malia Paper-McBridge - Birkdale

Tamara Webley - Burwood

Ellie Webley - Te Horo

Stuart Turrill - Ekatahuna

Mya Pope - Moutere

Georgia Elliston - Moutere

Kyra Steiner - Murupara

Jessica Collingwood - Massey

Michaela Baker - Waihi

Kyra Steiner - Murupara

Emily Doney - Galatea

Megan Younger - Nelson Lakes

 
 

Age 13 WINNERS

 

Isaac Sushames - Titahi Bay

Elise Francis - Remuera

Simone Stoove - Whakatane

Marcus Hungerford - Richmond

Louis Philo - Albany

Jesse Lewis Webber - Whangarei

Sian MacIsaac - Greenmeadows

Ashleigh Moat - Pakuranga

Angela Wu - Remuera

 

Age 14 WINNERS

 

Jesse Eichmann - Devonport

Stanley Chan - TeKuiti

Sally Eames - Feilding

Meg Tatton-Brown - Whitianga

Kallisla Pynaker - Rotorua

Hanami Petrie - Pakuranga Heights

Pearl Pan - Palmerston North

Hooly Hagenson - Waitoura

Ella Hassall - Hamilton

 
© 1761-2017 Faber-Castell | Last modified: 04/02/2013